Wirtualny Informator Maturzysty - www.uczelnie.info.pl

Doskonale wiemy, że Internet jest obecnie podstawowym źródłem informacji dla młodzieży. Dlatego też specjalnie dla maturzystów uruchomiliśmy Wirtualny Informator Maturzysty - www.uczelnie.info.pl. Jest to kompletny wykaz uczelni publicznych oraz niepublicznych z całej Polski. Na stronie informatora dostępny jest również specjalny blok informacyjno-poradniczy, a w nim: najnowsze zasady rekrutacji, charakterystyki kierunków studiów, katalog zawodów, informacje o studiach za granicą, słowniczek pojęć studenckich oraz informacje o kredytach studenckich i wiele innych treści istotnych dla Maturzystów.

Tropiciel Maturzysty - www.tropicielmaturzysty.pl

Tropiciel Maturzysty to niezbędnik każdego maturzysty. Na stronie www.tropicielmaturzysty.pl funkcjonuje wyszukiwarka, która po zaznaczeniu przedmiotów zdawanych na maturze wskazuje wszystkie dostępne w danej sytuacji kierunki studiów. W ten łatwy i szybki sposób można sprawdzać wiele kombinacji, dostosowywać przedmioty maturalne do kierunków studiów lub na odwrót. Dopuszcza się oczywiście niezliczoną ilość przymiarek i wszelkie możliwe kryteria wyboru aż w końcu odnajdzie się tę jedyną, skrojoną na własne możliwości i "pasującą jak ulał" ścieżkę kształcenia.

Projekt certyfikacji uczelni niepublicznych "Wiarygodna Szkoła"

Doskonale wiemy, że wybór Uczelni nie jest sprawą łatwą, a przecież kluczową dla przyszłości i osiągnięcia satysfakcji w pracy zawodowej. Pod hasłem "Wiarygodna Szkoła" realizujemy projekt certyfikacji niepublicznych szkół wyższych. Projekt ten ma na celu wyróżnienie tych podmiotów, które funkcjonują w zgodzie z prawem, dysponują odpowiednią bazą dydaktyczną, zapewniają właściwe warunki studiowania. Wiarygodna Szkoła ponadto umożliwia studentom rozwój zainteresowań i umiejętności oraz kształci wysokiej klasy specjalistów, którzy bez trudu odnajdują się na rynku pracy. W procesie weryfikacji istotne znaczenie ma również oferta pozadydaktycznych form działalności uczelni, współpraca jednostki z innymi ośrodkami edukacyjnymi (w kraju i za granicą), a także aktywność uczelnianych biur karier. Projekt "Wiarygodna Szkoła" powstał w odpowiedzi na prośby samych maturzystów, poszukujących sposobów weryfikacji rzetelności i uczciwości niepublicznych szkół wyższych. Z uwagi na niechlubne praktyki niektórych uczelni, pojawiła się potrzeba wyróżniania tych jednostek, których postępowanie w zakresie rekrutacji, dydaktyki oraz budowania perspektyw dla swoich studentów, cechuje szeroko rozumiana odpowiedzialność.Konkurs na "Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych"


26 czerwca 2012 podczas uroczystej gali finałowej, wybrano najbardziej innowacyjne i kreatywne uczelnie w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych. To już trzecia edycja konkursu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem środowiska akademickiego, na co wskazuje udział wielu prężnych uczelni publicznych oraz niepublicznych.

Targi Edukacyjne ACI - www.edutargi.pl


Ponieważ Internet jest dziś podstawowym źródłem pozyskiwania informacji, postanowiliśmy "iść z prądem" i przenieść nasze Targi Edukacyjne w przestrzenie wirtualne. Strona www.edutargi.pl stanowi wirtualne odzwierciedlenie targów stacjonarnych. Trójwymiarowe Targi Edukacyjne umożliwiają dostęp do prezentacji uczelni z pełną ofertą kształcenia, zasadami rekrutacji, informacjami o kosztach nauki, galerią zdjęć, plikami video. Każdy użytkownik ma ponadto możliwość zadania pytania konkretnemu wystawcy oraz wyrażenia swoich opinii o danej placówce, jej ofercie. Wirtualni wystawcy pogrupowani są w poszczególnych halach wyróżnionych tematycznie tj.: studia licencjackie i magisterskie; studia podyplomowe, doktoranckie, MBA; szkoły policealne, językowe, szkolenia.Portal Rozwijajsie.pl

Serwis www.rozwijajsie.pl to unikatowy portal informacyjno-społecznościowy, mający na celu propagowanie idei rozwoju osobistego oraz promocję oferty edukacyjnej, rekreacyjnej oraz kulturalnej miasta Poznania. Za pośrednictwem strony chcemy promować różne formy kształcenia ustawicznego, wspierać rozwój pasji i talentów, a także wskazywać miejsca i konkretne narzędzia, które to umożliwiają.Portal Ekonomicznie.pl - www.ekonomicznie.pl

Strona www.ekonomicznie.pl stanowi cenne źródło informacji dla osób zainteresowanych szeroko rozumianymi naukami ekonomicznymi. Zawartość merytoryczna zgrupowana jest w dwóch blokach: strefa licealisty oraz strefa studenta/absolwenta. Osoby odwiedzające portal mogą znaleźć w nim najnowsze artykuły, ściągi oraz pomoce naukowe. Ekonomicznie.pl to także zebrane w jednym miejscu wartościowe informacje i wskazówki przydatne w liceum oraz na studiach. Na stronie dostępna jest również wyszukiwarka, pracująca w oparciu o kompletną bazę uczelni w Polsce.Portal Studia Techniczne - www.studiatechniczne.pl

Portal www.studiatechniczne.pl skupia w jednym miejscu wszystkie zagadnienia związane ze studiowaniem kierunków technicznych. Na stronie oprócz ogólnopolskiej bazy uczelni technicznych przyszli studenci znajdą opisy zawodów i kierunków studiów, informacje o rekrutacji, praktykach, stażach oraz odbywających się konferencjach.
Informatory drukowane

Korzystając z naszych informatorów drukowanych: ogólnopolskiego "Informatora Maturzysty - Szkoły Wyższe", edycji regionalnych "Informator Maturzysty w Twoim regionie" oraz informatora branżowego "Studia Ekonomiczne", każdy Maturzysta może zapoznać się z aktualną ofertą studiów w naszym kraju oraz w poszczególnych regionach. Dodatkowo w informatorze publikujemy istotne informacje dla kandydatów na studia m.in.: kalendarz maturzysty, słowniczek studenta, ABC przyszłego żaka oraz informacje o rekrutacji na studia krok po kroku.


Gazeta Studenta - www.gazetastudenta.pl

Gazeta Studenta to serwis wielotematyczny przeznaczony głównie dla studentów. Zawarte są w nim informacje na temat m.in. studiowania, kultury, rozrywki, kariery oraz kalendarium wydarzeń. Artykuły znajdujące się na stronie pisane są przez młodych dziennikarzy, którzy dzięki serwisowi mogą rozwijać swoją pasję dziennikarską. Każdy zainteresowany student-dziennikarz może dołączyć do zespołu i publikować swoje teksty.


Zniżki Studenta - www.znizkistudenta.pl

to jedyny w Polsce ogólnopolski serwis internetowy z aktualną bazą zniżek, ulg, promocji i rabatów dla studentów. Dzięki wyszukiwarce, która funkcjonuje w serwisie Zniżki Studenta, studenci znajdują zniżki i promocje z zakresu interesującej ich kategorii tematycznej, miasta i województwa.